epimedium rss epimedium facebook epimedium twitter

Epimedium Faydaları Nelerdir

epimedium

Epimedium ya da diğer adıyla keşişkülahı bitkisi doğal afrodizyak etkisiyle tüm dünyada dikkat çeken bir bitki halini almıştır. İçerdiği maddeler cinsel gücü arttırmaya yaramaktadır. Asırlardır bu amaçla kullanılan bitki son yıllarda kapsül ve macunlarla pazara sunulmakta, bu alandaki büyük bir ihtiyaca cevap vermektedir.

Epimedium bahar aylarında çiçek açan, yapraklı ve yeşil bir bitkidir. Yaprak şekli dolayısıyla bu bitkiye keşişkülahı adı verilir. Türkiye’de de kısmi olarak bazı bölgelerde yetişmekle birlikte asıl anavatanı Vietnam’dır. Asya’da bazı ülkelerde de yetişmekte, hatta ününün yayıldığı her ülkede üretimi için çaba harcanmaktadır.

Epimedium zararsız ve doğal bir bitkidir. Bu bitkiden çok tüketen hayvanların cinsel davranış biçimlerinin araştırılması sonucu elde edilen bir ilaç olarak doğal tıp literatüründe yer almıştır. Bu gün rakiplerinin içerdiği kimyasallar dolayısıyla alanındaki tek sağlıklı ürün olarak adlandırılmaktadır.

 

Epimedium Faydaları

Epimedium bitkisi içerdiği maddeler dolayısıyla uzun yıllar laboratuar incelemelerinin konusu olmuştur. Epimedium araştırmaları hem kimyasal açıdan yapılmakta, hem de davranışsal olarak bitkinin etkileri incelenmektedir. Bu etkiler şu şekilde sıralanabilir:

  • Sperm sayısı sorunu yaşayan erkeklerin tedavisine yardımcı olur.
  • Erken boşalma sorununu ortadan kaldırır
  • Cinsel istek artışını sağlar
  • Cinsel performans artışı sağlar
  • Kadınların cinsel isteğini arttırarak vajinismus tedavisine yardımcı olur
  • Sağlıklı cinsel yaşam dolayısıyla sosyal hayatla iş hayatında başarı sağlar
  • Cinsel sorunlar tamamıyla yok edilir, kişi uzun vadede doğal besin takviyesine dahi ihtiyaç duymaz.

 

Epimedium sahip olduğu yararlı içerik dolayısıyla iyi bir ticari faaliyet olarak dikkat çekmektedir. Bu yüzden bu bitkiden elde edilen karışımların pazarlanması faaliyetiyle pek çok girişimci ilgilenmektedir. Ancak yetkili ve bilinirliği yüksek kurumların tercih edilmesi yararınıza olacaktır.

Keşişkülahı’nın size sunduğu sağlıklı cinsel yaşam sayesinde gündelik hayatınızda dahi büyük değişiklikler tecrübe edeceksiniz. Unutulmamalı ki cinsel yaşamdaki sağlık kişinin sosyal ve psikolojik davranışlarını da etkilemektedir. En başta özgüven probleminin asıl kaynağı cinsel sağlık sorunudur. Bu problemin çözüm yolu da cinsel sağlığa verilen önemle mümkün olmaktadır. Bu yüzden sağlıklı, düzenli ve verimli cinsel yaşam herkesin tercihi olmalıdır.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply